تغییر سیاست ارائه پهنای باند اینترنت به دانشجویان مقطع کارشناسی

تغییر سیاست ارائه پهنای باند اینترنت به دانشجویان مقطع کارشناسی


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print


در راستای بهبود خدمات ارائه پهنای باند اینترنت و نتیجه مثبت این تغییرات برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، سیاست ارائه خدمات به دانشجویان کارشناسی نیز به صورت موقت تغییر پیدا نموده است.
در طرح جدید، محدودیت تخصیص ترافیک به دانشجو از روزانه به ماهانه تبدیل شده است و پهنای باند(سرعت) اختصاصی تقریبا دو برابر شده است.

دانشجویان کارشناسی: حجم ترافیک ماهانه 10 گیگابایت و پهنای باند 5 مگابیت در ثانیه

در طرح قبلی محدودیت حجم ترافیک روزانه بود و پس از پایان، دسترسی دانشجو به اینترنت قطع می گردید. اما در طرح حاضر محدودیت ماهانه است و محدودیت روزانه دیگر وجود ندارد.

دانشجویان گرامی باید توجه داشته باشند که در صورت اتمام حجم ترافیک، تا پایان ماه امکان دسترسی به اینترنت نخواهند داشت. بنابراین توصیه می گردد:
1- از قراردادن اطلاعات حساب کاربری (VPN) خود به سایر دانشجویان خودداری نمایند.
2- بروزرسانی خودکار سیستم عامل گوشی موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر شخصی خود را غیرفعال نمایند.
3- در مواردی که نیاز به اینترنت ندارند اتصال VPN خود را قطع نمایند.
توجه نمایید که اتمام ترافیک مربوط به استفاده از اینترنت هست و در خصوص دسترسی به سامانه های مختلف در دانشگاه(گلستان، تغذیه، ایمیل و ...) محدودیتی وجود ندارد و بدون اتصال VPN دسترسی به سامانه های مذکور ممکن می باشد.
با توجه به اینکه این طرح آزمایشی است تا پایان آذرماه امکان شارژ مجدد حساب کاربری برای دانشجویان وجود دارد. بدین منظور پس از اتمام ترافیک کافی است درخواست خود را شامل نام و نام و خانوادگی، شماره دانشجویی به آدرس ایمیل support@basu.ac.ir ارسال نمایید.

مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه

 

--
آدرس کوتاه :

اخبار و اطلاعیه ها