سرویسهای دانشجویان

سرویسهای دانشجویان


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

معرفی

مدیریت فناوری اطلاعات در دانشگاه بوعلی
سینا دو سرویس اینترنت و ایمیل در اختیار  تمامی دانشجویان دورههای کارشناسی ارشد و دکترا، قرار می دهد.

توجه: دانشجویان کاردانی و کارشناسی میتوانند تنها از سرویس اینترنت بهرهمند شوند.

نام کاربری ایمیل اعطا شده تنها به مدت شش ماه پس از فارغ التحصیلی دانشجو معتبر میباشد، پس از این مدت نام کاربری غیرفعال شده و اطلاعات ذخیره شده نیز بطور کامل حذف میگردد. نام کاربری اینترنت به محض فارغ التحصیلی دانشجو غیر فعال می گردد.
هرگونه مسئولیت ناشی از پاک شدن داده
ها و نیز غیرفعال شدن سرویسهای ارائه شده برعهده دارنده نام کاربری میباشد.

سرویس VPN

دسترسی به اینترنت در دانشگاه بوعلی سینا از طریق سرویس VPN امکان پذیر می باشد. برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت باید از نام و کلمه عبور مناسب استفاده نمایید.

برای استفاده از راهنمای  این سرویس لطفا به این لینک مراجعه فرمایید.

لازم به ذکر است برای دسترسی به سرورهای داخل دانشگاه نظیر سامانه آموزش،تغذیه،خوابگاه،کتابخانه،نشریات علمی، سایت دانشکده خود و سایت دانشگاه نیازی به استفاده از سرویس VPN را ندارید و با اتصال به شبکه دانشگاه امکان دسترسی به این سرویس ها امکان پذیر می باشد. 

دانشجویان برای حفظ امنیت پسورد اینترنت خود می توانند آن را از طریق این آدرس http://acc.basu.ac.ir  تغییر دهند.

توجه: در صورتی که حجم دانلود در روز از حد مجاز خود بیشتر باشد اکانت شما غیر فعال شده و روز بعد مجددا فعال خواهد شد


-      دانشجویان دکترا و نیز اساتیدی که بورسیه دانشگاه میباشند و یا آنکه دکترای خود را به اتمام رسانیدهاند اما هنوز کارهای استخدامی آنها به سرانجام نرسیده است میتوانند با نامه از مدیر گروه اقدام به ایجاد نام کاربری vpn نمایند.

-       دانشجویانی که جهت دوره های کوتاه مدت و نیز انجام کار تحقیقاتی مهمان دانشگاه هستند میتوانند با پذیرش مسئولیت از سوی استاد راهنمای خود در دانشگاه بوعلیسینا به مدت شش ماه از اکانت شبکه مجازی استفاده نمایند. لازم به ذکر است که پس از مدت زمان شش ماه اکانت ارائه شده باطل خواهد شد و فعال سازی مجدد آن نیازمند مراجعه به مرکز فناوری اطلاعات میباشد.

سرویس پست الکترونیک

میزان فضای تخصیص یافته در کارگزار ایمیل به هر کاربر 100 مگابایت میباشد و در صورتی که ظرفیت ایمیل شما پر شده باشد، ارسال و دریافت ایمیل امکان پذیر نمی باشد، لذا با توجه به راهنمایی که در این لینک وجود دارد نسبت به حذف ایمیل های ناخواسته و قدیمی اقدام فرمایید.

* اعطای نام کاربری مورد درخواست تنها به شرط امضای تعهدنامه تدوین شده از سوی شورای فناوری اطلاعات دانشگاه توسط متقاضی مقدور میباشد.

-        دانشجویان دکترا و نیز اساتیدی که بورسیه دانشگاه میباشند و یا آنکه دکترای خود را به اتمام رسانیدهاند اما هنوز  کارهای استخدامی آنها به سرانجام نرسیده است میتوانند با نامه از مدیر گروه اقدام به ایجاد نام کاربری ایمیل نمایند

-        برای انجمنهای علمی گوناگون ایمیلهای مشخص و نیز مشابه ایجاد گردیده است که میتوانند از آنها استفاده نمایند.

برای استفاده از راهنمای  این سرویس لطفا به این لینک مراجعه فرمایید

 

آدرس کوتاه :

اخبار و اطلاعیه ها